Size bir telefon kadar yakınız
0541 209 26 23
Dil Seçin
trenar

Sıkça Sorulanlar

Anasayfa » Sıkça Sorulanlar
FUE Nedir?
FUE yöntemi iki kulak üstü ve ense bölgelerinden micro motor ile tek tek alınan saç köklerinin(greft) saç olmayan yada seyrek olan bölgeye nakletme işlemidir.
Greft nedir? Nasıl hesaplanır?
1 greft 1 saç köküdür. Saç kökleri tekli, ikili ve çoklu olabilir. Hepsi greft olarak adlandırılır. Kişiye ekilecek greft sayısı belirlendikten sonra greft sayısı 2,5 ile çarpılır ekilecek saç teline ortalama olarak ulaşılmaktadır.
Operasyon öncesi dikkat edilmesi gereken bir süreç var mıdır?
FUE operasyonu öncesi sigara tüketilmemelidir. Alkol alınıyor ise, 3 gün öncesinden bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı kullanılıyor ise 4-5 gün öncesinden bırakılmalıdır. Kalp, tansiyon, diyabet, depresyon vb. gibi hastalıkları önceden bilinmeli düzenli kullandığı ilaçlarına doktorun bilgisin de devam edilmelidir. Eger gerekirse doktorundan konsultasyon raporu istenilebilir.
Ekilen saçlar ne zaman çıkmaya başlar?
Ekilen saç kökü 3. Ayın sonunda yeni saç teli üretmeye başlar 6. Ayda %60, 7. Ayda %70 ve 12. ayda ekilen saçların hepsi çıkışını tamamlar.
FUE yönteminde hasta ne zaman günlük yaşantısına dönebilir?
FUE operasyonundan 2-3 gün sonra hasta günlük yaşantısına dönebilir, ağır sporlara 20 gün sonrasında başlamak daha doğru olacaktır.
Kadınlarada, FUE ile saç ekimi uygulanabilir mi?
Erkek hastalarımıza uyguladığımız fue yöntemini rahatlıkla kadın hastalarımızdada uygulayabiliyoruz. Saçlarını kestirmek istemeyen kadın hastaların saçlarının arasına ekim yapılmaktadır.
Ekilen saçlar uzar mı? Boyanabilir mi?
Ekilen saçlar 3.ayda çıkmaya başlar. Elbette ekilen saçlar uzar ve istediğiniz bütün uygulamaları yaptırabilirsiniz.
Saçlar kısaltılmalı mıdır?
FUE öncesi saçların kısaltılması gereklidir. Bu sayede kişinin ihtiyacı kadar greft alıp, ekme şansı daha kolay olacaktır.
Köklerin alındığı bölgelerde seyrelme ve boşluklar görülür mü?
Saç kökleri alınırken sıralı bir şekilde alınmaz seyreltme tekniğiyle homojen bir şekilde alınır, saç kökleri alınan alanda boşluk oluşmaz.
Ekilen saçlar dökülür mü?
Asla ekilen saçlar dökülmezler, çünkü alınan saç kökleri dökülme geni taşımamaktadır.
Saç ekimi ortalama kaç saat sürer?
Ekim süresi ekim yapılacak alanın genişliğiyle orantılıdır ve uzman bir ekiple ortalama 4 -6 saat içerisinde gerçekleştirilmektedir.
Ekilen saçın özel bir bakıma ihtiyacı var mıdır?
Ekilen saçlar artık kendi saçlarınızdır, istediğiniz her uygulamayı yapabilirsiniz. 3. aydan sonrada erkek ve bayan hastalara mezoterapi uygulaması başlanabilir. Mezoterapi : varolan saçların kalınlaşmasına, eski formunu geri kazanmasına yardımcı olur. Saç dökülmesini durdurur, yeni saçların çıkışını hızlandırır, ekilen saçların beslenmesini ve sağlıklı büyümesini sağlar.
FUE sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Operasyon sonrası ekim sahasının herhangi bir travmaya maruz kalmaması gerekir. Yani;hasta başını çarpmamalı, ekim sahasını kaşımamalı ve tırnaklamamalıdır. Başını dik ve geriye tutarak dinlenmelidir. Öneriler sayesinde geceyi rahat geçireceklerdir. Saçları ilk 3 gün yıkamamalıdırlar. İlk yıkamaların hemşireler tarafından uygulamalı olarak yapılması daha uygundur. Doktorun vermiş olduğu reçeteyi düzenli olarak kullanması gerekmektedir. Operasyon sonrası da öncesinde olduğu alkol ve sigara tüketimine en az 3 gün ara vermeleri gerekir.
FUE yönteminin her mevsim yapılması uygundur?
Saç ekimi önerilerine uyulduğu taktir de her mevsim saç ekimi yaptırılabilir.
Saç ekimi için ne kadar vakit ayırmalıyım?
Saç ekimi 4-6 saat sürmektedir. Bakım ve kontroller dahil 2 gün yeterlidir.
Saç ekimi kaç seans yapılmalıdır?
Kişinin saç açıklığının durumuna göre belirlenmelidir, genellikle tek seans yeterli olmaktadır ama daha sık bir görünüm elde edilmek istenirse 2, bazen de 3 seans yapılabilir.
Saç ekimini maliyeti nasıl belirlenir?
Saç ekimi operasyonlarında, saç açıklığı, ekilecek kök sayısı, seans sayısı, kök alınacak verici alanın sıklık durumu maliyet belirlemede önemli rol oynamaktadır.
Kimlere FUE uygulanabilir?
Fiziki muayene saç analizi dermatolojik testlerin sonucu önemli bir rahatsızlığı olmayan (kanser, ümmin sistem yetersizliği, vb) 20 yaşını doldurmuş saçı seyrek olan yada dökülmüş tüm hastalarda FUE uygulanabilir.