Size bir telefon kadar yakınız
0541 209 26 23
Dil Seçin
trenar

Saç Dökülmesi Tedavileri

Saç Dökülmesi Tedavileri

Şampuan ve Kür Tedavisi;

Saç dökülmesi problemiyle başvuran hastaların öncelikle fiziki muayeneleri yapılır, ardından saç analizi ve gerekli testlerden geçirildikten sonra kişiye ve saç sorununa uygun bir tedavi protokolü belirlenir. Saç dökülmelerinin ilk aşamasında saçları koruyan dökülmeleri azaltan antibaktariyel bir şampuan ve ürün tavsiye edilebilir. Saç dökülmesinin ilerleyen aşamalarında bu tedavi tek başına yeterli olmayacaktır. Tedaviyi diğer saç döküme tedavileriyle desteklemek gerekebilir. Bitkisel kür ve masajlar, mezoterapi ve saç ekimi(fue) gibi…

İlaç tedavileri:

Minoxidil: tansiyon düşürücü olarak kullanılan Minoxidil, saç çıkarıcı özelliği farkedildikten sonra, saç dökülme tedavilerinde kullanılmaya başlanmıştır. Saç dökülmelerini durduran FDA onaylı bir ilaçtır. Mevcut losyon, sprey ve ampul çeşitleri bulunmaktadır. En yaygın kullanılan şekli kadınlarda; %2’lik ve erkeklerde %5’lik sprey ve losyon çeşididir. Minoxidil düzenli kullanılması gerekir, tedaviye ara verilmesi saçların tekrar eski haline dönmesine sebep olmaktadır. En az 6 -12 ay tedaviye devam edilmesi gerekmektedir.

Finansterid: prostat hastalıklarının tedavisinde kullanılan Finansterid, Saçlarda dökülme ve zayıflamayı durdurduğu, var olan saçları koruduğu tespit edildikten sonra FDA onayı almıştır, sadece erkeklerde saç dökülme tedavisinde kullanılmaktadır. Finansterid de en az bir yıl kullanım sonunda etkilerini göstermeye başlar, ilaç kesildiğinde tekrar çıkan saçlar geri dökülmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.